Spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem

Za nami kolejna propozycja dla młodzieży w projekcie „Link do książki”. Dnia 16.10.2019 r. gościliśmy młodego podróżnika Emila Witta, który zabrał nas w fascynującą podróż po Amazonii, w Andy oraz do południowo-amerykańskich Indian. Zrelacjonował swoje przygody podczas spływu rzeką Madre de Dios, obserwacje plemion izolowanych, przyrodę lasów deszczowych. Opowiedział o wyprawie zakończonej odnalezieniem malowideł naskalnych Inków. Zdradził sposoby na przetrwanie w amazońskiej puszczy.

Uczestnicy poznali również techniki współczesnego fotoreportażu: Jak w sposób interesujący dokumentować swoją podróż? Jak poprawnie robić zdjęcia telefonem? Jak uzyskać ciekawe kadry? Jak utrzymać stabilny obraz podczas filmowania? Jak zainteresować potencjalnych odbiorców? Jak filmować ludzi?

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

12 odpowiedzi do “Spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem”

  1. Pan Emil to bardzo otwarty, przyjazny i zabawny człowiek. Potrafi świetnie opowiadać o swoich przygodach. Dostaliśmy od niego przydatne informacje, w jaki sposób robić zdjęcia i kręcić filmy tak, aby zaciekawiły innych. Na pewno skorzystam z tych porad. W czasie naszego spotkania znacznie wzrosła we mnie chęć do podróżowania i zwiedzania naszego pięknego świata. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś uda mi się spotkać tego niesamowitego człowieka.

  2. Bardzo podobało mi się spotkanie z Panem Emilem. Mam nadzieję, że jeszcze się z nim spotkam i chętnie posłucham więcej ciekawostek o Amazoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *